В рамках епідемії коронавірусу всі погляди світу спрямовані на подолання Пандемії.

Не без інтересу залишилось і питання домедичної допомоги.

Що ж дійсно є правильними рекомендаціями, а що фейк- в цьому нам допоможе найавторитетніша в питаннях домедичної допомоги світова організація- ILCOR.
Минулого тижня було завершено дослідження з основною назвою “Інфекція COVID-19 загрожує рятувальникам від пацієнтів із зупинкою серця”

В дослідженні об’єктом виступали рятувальники з індивідуальним захистом та без.

Метою було отримати розуміння безпеки при виконанні маніпуляцій:
-Безпека рятувальника при застосуванні АЗД
-Безпека при проведенні компресій
-Безпека при проведенні інших маніпуляцій

Абсолютно зрозуміло, що варіант проведення вдихів при СЛР не розглядається вцілому, навіть при наявності кишенькових плівок/клапанів.

Небезпека, що компресії грудної клітки можуть створювати аерозолі є недоведеною, але і не заперечена остаточно. (А тому на нашу думку буде доцільним використання захисної маски у потерпілого)
В нинішній пандемії COVID-19 рятувальникам доцільно розглядати реанімацію лише в форматі компресій та дефібриляції загальнодоступними АЗД.(Використання АЗД у цих пацієнтів є абсолютно безпечним)

Також ILCOR розглядає варіант, коли рятувальники, які бажають, навчені та здатні це зробити, можуть зробити рятувальні вдихи дітям на додаток до компресій грудної клітки.

Що ж до медиків, в сучасній пандемії COVID-19 медичні працівники повинні використовувати засоби індивідуального захисту для процедур генерації аерозолю під час реанімації.
Також медичні працівники можуть розглянути доцільність дефібриляції перед тим, як одягати протиаерозольні засоби індивідуального захисту.

Що ж до Немедиків, з додаткових рекомендацій домедичної допомоги потерпілим, які можна знайти в мережі можна зауважити кілька дійсно слушних та логічних.
А саме:
дотримання дистанції при первинній оцінці стану потерпілого.
відмовитись від варіанту нахилятись до обличчя для перевірки дихання.
відмовитись від надання допомоги потерпілому і обмежитись лише викликом швидкої, за умови відсутності ЗІЗ та анамнезу з підозрою на СOVID у потерпілого.

Важливо є те, що ми ні в якому разі не зауважуємо на відмові від реанімаційних дій, а лише акцентуємо на необхідності осбистої безпеки та ретельному аналізі ситуації в нинішній епідемії.
Тому бережіть себе і залишайтесь здоровими, адже життя рятувальника на вагу золота.

оригінал статті дослідження
https://costr.ilcor.org/document/covid-19-infection-risk-to-rescuers-from-patients-in-cardiac-arrest

Рекомендації для лікарів  https://cpr.heart.org/-/media/cpr-files/resources/covid-19-resources-for-cpr-training/english/interim-guidance-march-19-2020.pdf?la=en&hash=801BFE76C943D30864FCC42E0B667D5E0AFB859A


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *