Нещодавно, 23-26 жовтня, була річниця гучного й скандального теракту, що отримав назву Норд Ост

Цікавим цей випадок звільнення заручників є не лише зі сторони тактики і планування, а й в першу чергу через велику кількість превентивних смертей, які можнабуло б відвернути.

 

23 жовтня 2002 року до приміщення Театрального центру на Дубровці, де йшов мюзикл “Норд-Ост” приїхало кілька автобусів з чеченськими бойовиками. Терористи увійшли в будівлю, захопили 916 осіб з числа глядачів, працівників театру і замінували будівлю. Після трьох днів безрезультатних перемовин, група спецназу почала штурм з використанням снодійного газу на основі препаратів опіоїдів, що викликають розслаблення м’язів.

 

Всіх заручників винесли на асфальт перед театром і складали один біля одного на спину. Деяких людей так само почали розміщати в автобусах і авто для евакуації, без жодного контролю дихальних шляяхів. Ті, хто мали видимі травми і потрапили у швидку допомогу- вижили. На жаль, багатьох постраждалих відбувалося перекриття дихальних шляхів, або ж починалася блювота і вони захлиналися.

 

За офіційними даними, під час операції загинуло 130 ЛЮДЕЙ (хоча по Інформації від громадської організації “Норд-Ост” загинуло 174 осіб).
Тривалий час йшли судові засідання по звинуваченню керівників операції, які нічим не закінчились.
Офіційна версія звучала “люди погибли «не в результате действия газа», который был безвредным, а стали жертвами «ряда обстоятельств”.

 

Чим власне цікавий і повчальний цей випадок.
Людина, яка знаходиться без свідомості- не має можливості адекватно контролювати дихання. В позиції на спині, за звичай, язик розслабляється та його корінь закриває дихальні шляхи. Саме це призводить до утруднення дихання або взагалі перекриття дихальних шляхів, що вже за 4-7хв призведе до смерті.
Як цього уникнути? Повернути людину на бік, щоб звільнити дихальні шляхи, та попередити їх аспірацію блювотою.

Задумайтесь! Знання одного простого навика, могло врятувати півтори сотні життів за раз!


1 Коментар

https://codepen.io/authorace · 05.09.2019 о 02:07

I believe you have noted some very interesting details, thanks for the post.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *