Вода примхлива стихія, яка має неймовірну силу і завжди уособлювала мінливість, плин і гармонію. Але дуже часто люди порушують правила, які диктує ця стихія.

«-Обережно на воді! -Вода не забавка!» такі заклики ми все частіше зустрічаємо в місцях, які, здавалося б, просто створені для розваг.

Дуже важливо вміти надавати першу допомогу, адже ціна зволікання – людське життя!

Як гриби, на перші ж теплі промені сонця, в мережі Інтернет з‘являються недолугі поради #рекомедаціїтьотіЗіни – про порятунок на воді.
Тому варто поширювати достовірну інформацію, для того, щоб люди орієнтувались в порятунку потопельників.

1)Вода може бути небезпечною, а у випадку коли поряд хтось тоне – навіть калюжа перетворюється на бездонну глибину.

Завжди контролюйте дітей, які знаходяться поряд у воді. Контролюйте і зором і голосом, адже людина, яка тоне не викрикує нічого, щоб Вас попередити і більшість активних рухів вона робить під водою а не на воді.

Завжди думайте про свою безпеку. У випадку з водою, потерпілий, якому Ви намагаєтесь допомогти, може затягти Вас під воду. Саме тому найкраще використовувати підручні засоби для порятунку людини, або ж плавучі буйки.

2. Не думайте про причини утоплення та можливі травми, поки не витягнете потерпілого на тверду рівну поверхню.

Звісно ж, це не означає що потрібно відкручувавати потопельнику голову. Просто зрозумійте пріоритет – швидко витягнути потерпілого для невідкладної допомоги.

3. Перевірка ознак життя.

Нахиліться вухом над обличчям потерпілого і спробуйте відчути його дихання за 10 секунд.

4. Якщо дихання відсутнє – просіть когось з оточуючих викликати швидку, або ж наберіть швидку самі та спілкуючись через гучномовець – продовжуйте порятунок життя.

5. Ви не знаєте що заважає потерпілому дихати, тому негайно дійте:

– Відкрийте рот потерпілого,
– Подивіться чи там немає бруду (сторонніх предметів/слизу). Якщо ротова порожнина забруднена – очистіть її від всіх сторонніх тіл і бруду, що там знаходяться.

Після цього відкрийте дихальні шляхи методом запрокидування голови. Важливо!!! Не переплутати місцями вичищання рота і запрокидування голови!

6. Не завжди компресії (натискань на середину грудної клітини) будуть достатньо ефективними. Інколи в крові потерпілого вже не залишилось достатньо кисню, тому при утопленні, серцево-легеневу реанімацію розпочинають з 5 вдихів.

Зробіть 5 рятувальних вдихів потерпілому «рот в рот» затиснувши ніс та щільно охопивши його губи, щоб потік повітря не розсіювався. (Пам‘ятайте про безпеку. Незнайомим особам варто використовувати вентиляційний мішок або плівку-клапан)

7. Тепер потрібно перевірити чи Ваші дії дали ефект.

Повторно перевірте наявність дихання у потерпілого

8. Якщо дихання немає, то Ваша задача підтримати потерпілого до приїзду медиків.

За відсутності дихання розпочинайте серцево легеневу реанімацію у співвідношенні 30:2 (30 натискань : 2 вдихи)

Для покращення ефекту реанімації рекомендуємо використовувати АЗД (Автоматичний зовнішній дефібрилятор). Всі підказки Ви отримаєте від нього одразу ж після ввімкнення.

9. Якщо немає АЗД – кожних 2 хв контролюємо диханняПеребуваючи на водоймі (а літо дуже сприяє подібному проведенню часу), підійдіть до процесу купання та власної обізнаності — свідомо.


1 Коментар

rxoc · 29.07.2018 о 09:12

Nice article, i like it!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *