Нещасні випадки завжди будуть відбуватися, незважаючи на будь-які заходи профілактики та догляду. Через це люди, які пройшли належну підготовку і з правильним обладнанням, є величезною допомогою для забезпечення кращої безпеки для всіх. Без належної рівня першої допомоги проста травма може стати серйозною, і в деяких випадках смертельні випадки можуть виникнути в результаті відсутності негайної домедичної допомоги. Перша допомога не тільки сприяє прискореному одужанню, але і допомагає врятувати життя.Коли ви знаєте як надавати першу допомогу, ви зможете допомогти тим, хто цього потребує.

Перші хвилини після зупинки дихання критично важливі. Серцево-легенева реанімація (СЛР), розпочата в першу хвилину має максимальні шанси на успіх. З кожною наступною хвилиною зволікання, ефективність СЛР падає на 10%.
Період клінічної смерті (потенційно оборотний стан, з якого при своєчасному відновленні дихання і кровообігу можливий вихід з відновленням функцій клітин кори головного мозку) триває близько 4-6 хвилин. Після закінчення цього часу в першу чергу починають відмирати клітини кори головного мозку (соціальна смерть), і навіть якщо дихання потерпілого вдасться відновити, то зміни можуть мати серйозні наслідки (втрата пам’яті, порушення сприйняття, мови, моторних функцій і т.д.).

Якісна серцево-легенева реанімація забезпечує лише 30-40% нормального серцевого викиду, 30-60% мозкового кровотоку, і 5-20% серцевого кровотоку, тим самим продовжуючи період клінічної смерті. Завданням рятувальника є в прямому сенсі слова виграти час до приїзду кваліфікованої медичної допомоги.
У ретроспективному дослідженні, яке проводили на базі Територіального медичного об’єднання «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» у 2016–2017 рр., проаналізовано 368 «Карт виїзду швидкої медичної допомоги» пацієнтів, яким було проведено серцево-легеневу реанімацію з різних причин.
Так, протягом 2016 року було зареєстровано 367 випадків проведення серцево-легеневої реанімації бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги (успішних – 50 випадків (13,6 %); безуспішних – 317 випадків (86,4 %)). Протягом 2017 року бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги було зареєстровано 301 випадків серцево-легеневої реанімації (успішних – 38 випадків, що становило 12,6 %; безуспішних – 263, що становило 87,4 %).
Рівень проведення успішної серцево-легеневої реанімації на догоспітальному етапі залишається відносно низьким (12,6–13,6 %).
Даний показник можна пов’язати з тим, що в більшості випадків реанімаційні заходи до приїзду бригади ЕМД не проводились.

З цієї причини не шкодуйте часу і коштів на отримання та повторення вже засвоєної інформації, періодичні тренування і підтримання навичок на належному рівні. Якщо для цього буде потрібно повторне відвідування тих же семінарів, тренінгів або курсів. А знання завжди можна отримувати, підтримувати і удосконалювати за допомогою якісної літератури.

Отримуйте нові знання, підтримуйте свої навички і постійно розвивайтеся!
                                                                                                                                            Автор: Юрій Василець


1 Коментар

Березань Сергiй · 05.03.2018 о 12:42

Все правильно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *